Сет

   (0 Оценувања)
SKU :
ss18

Достапност :
 1 на залиха

Категорија :

Производител : Nina Box

5.950 ден.

Опис

Сет "Royal"- Time spent on the Queen" Ninabox®                                                                                                                                

 Сет во кој главен акцент ја има темно сината или кралсо сината боја.Зрачи со елеганција и раскош. Совршен за вас, за секоја прилика во која ке крадете погледи и воздишки.Основата е изработена од антиалергентски челик, и позлата18к росголд- злато -3мм финиш. Кристалите се на Swarovski.                                                                                                                

Добивате гаранција за квалитет од Нина Бох и сертификат за автентичноста на кристалите.                                                                                 Начин на чување е опишан на гаранциите. Гаранција 6 месеци(без надворешни оштетувања)     

Сетот доага во варијанти:
1. Сет 2 парчиња -(обетки и огрлица) цена 5.950ден
2. Сет 3 Парчиња (обетки, алка, огрлица) цена 6.950ден

 

ДЕТАЛЕН ОПИС:
Stone Color : darkBlue 
Stone Shape: Round & Heart
Metal: 18Kte White Gold Plated 
Total Weight (Bracelet ): 12.78Gram
Number of Stone (Bracelet ): 3+45
Total China Lenght: 18cm+5cm
Adjustable Chain Length: 5cm
Total Weight: ( Earrings) : 7.43 Gram
Earrings Type: Hook & Dangle Earrings
Earrings Length: 3.0cm
Earrings Width: 1.5cm
Total Weight ( Necklace ) : 7.17 Gram
Number of Stone: 1+19
Total Chain Length: 40cm +5cm
Necklace Length: 2.3cm
Necklace Width: 1.5cm

Оценки од корисници

Оценете го продуктот

Карактеристики